Návrhy fasád pre rodinné a bytové domy, komerčné a administratívne budovy

Grafický návrh fasád rodinných a bytových domov, administratívnych a historických  budov v 3D.

Ponúkame farebné grafické riešenia fasád rôznych typov budov od rodinných domov až po firemné komplexy. Sme jedni z mála, ktorí tvoria návrh fasády priamo na 3D modely budov.

 V porovnaní s konkurenciou tento spôsob prináša hneď niekoľko výhod:

– návrh fasády vychádza z presných podkladov

– vizualizácie tvorené formou štúdiového nasvietenia pre rovnomerné rozloženia svetla a zobrazenie reálnych odtieňov materiálov a fasádnych farieb bez vonkajších vplyvov

– návrh fasády je vytvorený na 3D objekte, ktorý je možné rotovať a prehliadať podľa vlastných potrieb

– fasáda je navrhnutá na všetkých stenách budovy

– klient si na základe a množstiev vyberie dodavateľskú firmu podľa vlastného uváženia

– pri dodaní podrebných podkladov projektantovi je možné vypočítať približnú spotrebu na každú farbu

Ako to funguje?

Klient nás kontaktuje a predstaví nám svoje požiadavky. Na ich základe ponúkneme klientovi najlepší spôsob riešenia. Klient sa sám rozhodne akú detailnosť vypracovania chce. Po dodaní fotografií pre najjednoduchšie riešenie, alebo pôdorysu so všetkymi pohľadmi pre detailné zobrazenie sa vytvorí niekoľko grafických a farebných variant. Klient si následne vyberie jedno riešenie na ktoré sa vytvorí fotorealistická vizualizácia kde je pohľad zakomponovaný do reálneho obrazu.

Koľko stojí návrh?

  • Vypracovanie 3D návrhu s minimálne 3 variantami podľa fotografií- od 130 EUR (v závislosti od zložitosti budovy)
  • Vypracovanie datailnejšieho návrhu podľa dodaných podkladov- od 150 EUR
  • Vypracovanie návrhu a prepočítanie plôch od 200 EUR

Návrhy fasád diskutujeme telefonicky alebo online v opačnom pripade konzultácie riešime priamo u klienta …..0,2 EUR/km

Návrh fasády

Odpovede na najčastejšie otázky klientov pri návrhoch fasád

Ceny začínajú od 130€. Záleží od zložitosti stavby a návrhu.

Pre základný návrh postačia fotografie domu. Model vytvorený podľa fotografií, ale vôbec nemožno považovať za presný. Ideálnym riešením je poslať zo stavebnej dokumentácie pohľady domu, pôdorysy všetkých podlaží a rez stavbou. V prípade, že by ste mali radi presný model je potrebné, aby ste poslali aj pôdorys a stavbu strechy. Pri presnom modeli je možné aj vypočítať plochy farieb. Za výpočet sa ale zodpovednosť nenesie, keďže bol projekt vytvorený treťou stranou.

Vôbec nemusíte posielať tlačené formáty. Postačia súbory vo formáte .dwg, .pgf, .jpg a podobne. Prípadne môžete dokumentáciu nafotiť tak, aby boli kóty a ostatné informácie dobre čitateľné.

Autor sa zaväzuje, že na žiadosť majiteľa podklady, po odovzdaní projektu, zničí. V žiadnom prípade však nie sú tieto materiály poskytované bez súhlasu tretím stranám.

Zobrazovanie farieb závisí od nastavení monitora, tlačiarne a často krát od vzorkovníka poskytnutého dodávateľom. Každý monitor (pokiaľ sa nejedná o profesionálny grafický monitor) zobrazuje farby trochu odlišne. To platí aj o tlačiarňach. Pracujeme s digitálnymi vzorkovníkmi priamo od dodávateľa, ale aj tie sa môžu čiastočne odlišovať od reálneho vzhľadu. Odtieň farby na fasáde ovplyvňujú časti dňa (ráno sú odtiene chladnejšie ako popoludní), počasie, okolité stavby.

Z týchto dôvodov autor návrhu nenesie zodpovednosť za výslednú farebnosť.

Odporúčame finálny návrh porovnať s fyzickou vzorkou ktorú Vám dodavateľ  vie zabezpečiť.

Zvyčajne do troch dní posielame model na schválenie, či súhlasí s reálnym stavom. Potom sa začína s návrhom farieb. Celý proces trvá zvyčajne minimálne týždeň. V závislosti od požiadaviek klienta. Je možné dodať návrhy aj nasledujúci pracovný deň, ale táto služba je spoplatnená.

Comments are closed.

Close Search Window