Návrh záhrad

Odpovede na najčastejšie otázky klientov

Návrh záhrady vychádza z mnohých faktorov. Najdôležitejší údaj pre výpočet ceny je rozloha a charakter pozemku. Je náročnejšie navrhovať svahovitý pozemok ako rovnú plochu. Ďalej sa zohľadňuje výber materiálov a počet prvkov použítých v návrhu. Pre približnú cenu ale postačí fotografia pozemku a stručný opis. My Vám pošleme obratom orientačnú cenovú ponuku a preberieme s vami ďalšie možnosti.

Množstvo a detailnosť podkladov zavisí od klienta a jeho požiadaviek. V podstate znamená, že čím detaijnejší návrh, tým viac podkladov je potrebné. Pre základné návrhy záhrad postačí pôdorys pozemku so zameraním domu a niekoľko fotografii. Je možné pracovať i len s fotografiami, ale tento návrh bude považovaný len za štúdiu. Pre detailný návrh bude potrebné zabezpečiť pôdorys pozemku s domom a sieťami, prípadne s priľahlými stavbami (hospodárske budovy altánok a pod.).

Pre návrh záhrady je dôležitý geometrický plán. Vôbec nemusíte posielať tlačené formáty poštou. Postačia súbory vo formáte .dwg, .pgf, .jpg a podobne. Prípadne môžete dokumentáciu nafotiť tak, aby boli kóty a ostatné informácie dobre čitateľné. Je dobre si pripraviť aj pár celkových fotografií celého pozemku.

V závislosti od obtiažnosti trvá vytvorenie návrhu od týždňa až po mesiac.

Návrh fasády

Odpovede na najčastejšie otázky klientov pri návrhoch fasád

Ceny začínajú od 130€. Záleží od zložitosti stavby a návrhu.

Pre základný návrh postačia fotografie domu. Model vytvorený podľa fotografií, ale vôbec nemožno považovať za presný. Ideálnym riešením je poslať zo stavebnej dokumentácie pohľady domu, pôdorysy všetkých podlaží a rez stavbou. V prípade, že by ste mali radi presný model je potrebné, aby ste poslali aj pôdorys a stavbu strechy. Pri presnom modeli je možné aj vypočítať plochy farieb. Za výpočet sa ale zodpovednosť nenesie, keďže bol projekt vytvorený treťou stranou.

Vôbec nemusíte posielať tlačené formáty. Postačia súbory vo formáte .dwg, .pgf, .jpg a podobne. Prípadne môžete dokumentáciu nafotiť tak, aby boli kóty a ostatné informácie dobre čitateľné.

Autor sa zaväzuje, že na žiadosť majiteľa podklady, po odovzdaní projektu, zničí. V žiadnom prípade však nie sú tieto materiály poskytované bez súhlasu tretím stranám.

Zobrazovanie farieb závisí od nastavení monitora, tlačiarne a často krát od vzorkovníka poskytnutého dodávateľom. Každý monitor (pokiaľ sa nejedná o profesionálny grafický monitor) zobrazuje farby trochu odlišne. To platí aj o tlačiarňach. Pracujeme s digitálnymi vzorkovníkmi priamo od dodávateľa, ale aj tie sa môžu čiastočne odlišovať od reálneho vzhľadu. Odtieň farby na fasáde ovplyvňujú časti dňa (ráno sú odtiene chladnejšie ako popoludní), počasie, okolité stavby.

Z týchto dôvodov autor návrhu nenesie zodpovednosť za výslednú farebnosť.

Odporúčame finálny návrh porovnať s fyzickou vzorkou ktorú Vám dodavateľ  vie zabezpečiť.

Zvyčajne do troch dní posielame model na schválenie, či súhlasí s reálnym stavom. Potom sa začína s návrhom farieb. Celý proces trvá zvyčajne minimálne týždeň. V závislosti od požiadaviek klienta. Je možné dodať návrhy aj nasledujúci pracovný deň, ale táto služba je spoplatnená

Close Search Window